Poduszka dla niemowlaka klin - czy warto? - ePozytywna Opinia

Poduszka dla niemowlaka klin – czy warto?

Czy niemowlęta mogą spać na poduszce, takiej jak dorośli? Naukowcy zgodnie odpowiadają, że nie – takie akcesoria są po prostu niebezpieczne. Czy poduszka klin też jest zakazana? Co zrobić, kiedy dziecko ma katar, problemu z oddychaniem lub ulewa treść pokarmową? Dowiedz się, czy poduszka typu klin jest bezpieczna dla niemowlaka.

Poduszka dla niemowlaka – opinie lekarzy

Lekarze zalecają, by noworodki i niemowlęta przynajmniej do 12. miesiąca życia spały na twardej i płaskiej powierzchni. Wcześniejsze stosowanie poduszek może być niebezpieczne:

  • wymuszać pozycję niewskazaną dla niemowląt;
  • zwiększać prawdopodobieństwo SIDS (zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, ang. Sudden Infant Death Syndrome);
  • zwiększać ryzyko zachłyśnięcia się treścią pokarmową (szczególnie, jeśli maluch ma problemy z ulewaniem lub oddychaniem).

Poduszka klin dla niemowlaka – kiedy stosować?

Poduszka klin to specjalistyczny produkt, który w gruncie rzeczy trudno jest nazwać poduszką. To wykonana z pianki specjalistycznie ukształtowana podpórka w kształcie płaskiego trójkąta, podnosi nie tylko głowę, ale całe ciało malucha, nie powodując przyciągania brody do klatki piersiowej. Podkłada się ją pod materac. Kiedy stosować klin dla niemowlaka? Jednym ze wskazań jest ulewanie treści pokarmowej, która utrudnia spokojny sen. Podłożony pod materac klin dla niemowlaka zapobiega cofaniu się treści żołądkowej i zmniejsza ryzyko zachłyśnięcia. Klin można też stosować w przypadku problemów z oddychaniem lub kataru.

Nie trzeba kupować specjalnej poduszki, aby zrobić klin do łóżeczka dla noworodka. Aby zapewnić maluchowi spokojniejszy sen, wystarczy unieść łóżeczko od strony głowy dziecka za pomocą podłożonych pod nogi łóżka książek lub klocków.

Pamiętajcie – zwykłą poduszkę u dziecka możemy stosować dopiero od 12. miesiąca życia! Klin to inny rodzaj produktu, który wspomoże szczególnie w przypadku ulewania się pokarmu czy problemów z oddychaniem. Jeśli jednak nie macie zaleceń od lekarza prowadzącego, lepiej zrezygnować z poduszki zupełnie. Tak będzie zdrowiej i bezpieczniej!

 

Autor: Zespół epozytywnaopinia.pl

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty