Kojec drewniany dla dziecka

Rozważasz zakup kojca, bo Twoje dziecko zaczyna pełzać lub raczkować, a Ty nie możesz spuścić go z oka ani na moment? Kojec drewniany dla dziecka to produkt, dzięki któremu zapewnisz maluchowi bezpieczeństwo, a sobie chwilę oddechu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów – dowiedz się, jaki kojec drewniany wybrać, by był funkcjonalny i bezpieczny w użytkowaniu.

Funkcjonalne akcesoria – kojec drewniany dla dziecka

Kojec dla dziecka to przestrzeń, która powinna maluchowi kojarzyć się pozytywnie, dlatego dobrze jest stopniowo przyzwyczajać do niego dziecko. Kojec drewniany dla dziecka może pełnić różne funkcje:

  • bezpiecznego miejsca, kiedy rodzic musi skupić swoją uwagę na innej czynności, np. gotowaniu;
  • kącika do zabawy;
  • miejsca do twórczych aktywności, np. rysowania.
UWAGA! Kojec nie powinien zastępować łóżeczka

Jaki kojec drewniany kupić dla dziecka?

Zastanawiasz się, jak duży kojec kupić? 120×120 czy 180×180? 8- czy 6- elementowy? Lepiej wybierać większe modele – duży drewniany kojec dla dziecka kupiony na wyrost to mebel, który z powodzeniem może być wykorzystywany także przez kilkulatka. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie drewniany kojec posiada w zestawie materac lub czy można go dokupić osobno. Kojec drewniany z podłogą to dobry wybór – materac średniej twardości pozwoli maluchowi swobodnie stawać, a także zamortyzuje upadek. Przy wyborze kojca należy zwrócić uwagę na to, by był funkcjonalny, tj. zapewniał dziecku komfortową, wydzieloną przestrzeń, a także bezpieczeństwo. Wybierając kojec drewniany dla dziecka koniecznie zwróć uwagę na elementy konstrukcji i wykończenia. Sprawdź, czy:

  • szczebelki drewniane są wygładzone,
  • nie ma ostrych krawędzi ani wystających elementów.

Kojec dla dziecka to dobre rozwiązanie szczególnie dla bardzo aktywnych dzieci, które w mgnieniu oka zmieniają swoje położenie.. Warto poszukać odpowiedniego modelu kojca  – dzięki temu malec ma zapewnioną bezpieczną przestrzeń do zabawy, a my możemy z ulgą zająć się innymi pracami domowymi.

 

Autor: Zespół epozytywnaopinia.pl

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty