Jaki termometr dla niemowlaka wybrać?

Podejrzewasz u dziecka chorobę? Najpierw sprawdzasz temperaturę ciała — czy jest prawidłowa, czy może to już gorączka? Łatwo ją zmierzyć, gdy Twoja pociecha ma już kilka lat, jednak sprawa komplikuje się w przypadku noworodka, który ciągle wierci się i nie rozumie, co chcesz zrobić. Jaki więc termometr dla niemowlaka będzie najlepszy?

Termometr dla niemowlaka — czy jest konieczny?

Tak! Podwyższona temperatura ciała to pierwszy znak, że w organizmie maluszka dzieje się coś złego. Co więcej, przeciągająca się gorączka może być niebezpieczna dla tak małego dziecka — nie ma ono w pełni rozwiniętej odporności, przez co dużo bardziej jest narażone na wnikanie drobnoustrojów chorobotwórczych. 

Mierzenie temperatury poprzez przyłożenie ręki do czoła nie jest dobrym rozwiązaniem — nie daje możliwości  precyzyjnego stwierdzenia, czy maluszek przechodzi stan podgorączkowy, czy już gorączkę. Dlatego warto mieć przy sobie dobry termometr dla niemowlaka, który w razie konieczności pozwoli w porę zareagować. 

Jaki termometr dla niemowlaka wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy ona także od charakteru i wrażliwości malucha. Dlatego najlepszą metodą jest sprawdzenie w praktyce, jaki będzie najlepszy termometr dla dziecka — próbując i obserwując swoje dziecko w trakcie mierzenia temperatury ciała.

Co oferuje nam rynek?

W sklepach możemy znaleźć wiele rodzajów termometrów dla dzieci — elektroniczne, szklane, bezdotykowe, paskowe czy termometry-smoczki. Które z nich będą najlepsze dla najmłodszych? 

  • Termometr bezdotykowy dla niemowlaka — będzie dobrym rozwiązaniem dla charakternych i bardzo ruchliwych dzieci. Działa on na zasadzie wiązki podczerwieni, którą kierujemy w stronę czoła dziecka. Wynik otrzymujemy po kilku sekundach, jednak zależy on też np. od tego, czy malec ma spoconą główkę, czy nie.
  • Termometr elektroniczny dla niemowlaka — wynik będzie najbardziej miarodajny, gdy temperaturę zmierzymy w odbycie, dlatego lepiej sprawdza się w przypadku  spokojniejszych dzieci. Wynik jest podawany po kilku sekundach z dokładnością do 0,1° C i sygnalizowany za pomocą dźwięku.

Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując termometr dla niemowlaka? Dodatkowe opcje czy udogodnienia, którymi kuszą producenci, nie pozostają zwykle bez wpływu na cenę  (uwarunkowaną funkcjami oraz popularnością marki), dlatego warto się zastanowić, czy rzeczywiście z nich skorzystamy. Warto poznać opinie na temat interesujących nas modeli (które możemy skonfrontować, przeglądając recenzje w Internecie lub pytając naszego lekarza o rekomendację najlepszego termometru).

Autor: Zespół epozytywnaopinia.pl

 

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty