Testujemy, oceniamy, analizujemy – produkty dla dzieci i rodziców

Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka od kilkudziesięciu lat otrzymują produkty dla dzieci i rodziców, które spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Dyson otrzymał Pozytywną Opinię już w 2022 roku, a testy potwierdziły nie tylko świetną jakość tego sprzętu, ale i jego użyteczność w szerokim spektrum potrzeb każdej rodziny.

Pod jakim względem przebadaliśmy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Dyson?

Zgodność z obowiązującymi normami
Bezpieczeństwo (ogólne, rozwojowe, surowców)
Innowacyjność produktu
Podejście producenta do ekologii
Bezpieczeństwo procesu produkcji
Łatwość obsługi

Oczyszczacz z funkcją nawilżania Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde PH04

Rekomendowany przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

100% użytkowników bardzo dobrze lub dobrze ocenia skuteczność funkcji oczyszczania

Urządzenie usuwa formaldehyd z dywanów, mebli i podłóg, benzen i lotne związki organiczne np. z środków czystości, dwutlenek azotu z kuchenek gazowych, spalin samochodowych czy tytoniu, a także zapachy powstające podczas gotowania, pyłki, alergeny, bakterie, pył zawieszony PM 2,5 i najdrobniejsze cząstki PM0.1.

94% użytkowników uznało produkt za lepszy od wcześniej używanego

Urządzenie posiada aż trzy rodzaje filtrów (HEPA, węglowy, katalityczny) oraz posiada funkcję oczyszczania wody poprzez promieniowanie UV. Nasze testy wysoko oceniły jakość zastosowanych przez producenta filtrów, a urządzenie otrzymało wysoką notę za skuteczność oczyszczania.

97% użytkowników bardzo dobrze i dobrze ocenia zakres działania urządzenia i ilość posiadanych funkcji

W testach oceniliśmy pozytywnie również dostosowanie produktu do potrzeb rodzin z dziećmi, biorąc pod uwagę szerokie spektrum funkcjonalności – m.in. prostotę obsługi, montażu czy transportu, intuicyjność aplikacji czy instrukcji obsługi, a także łatwość w utrzymywaniu produktu w czystości.

Alergie mogą trwać praktycznie cały rok. Kalendarz pylenia zaczyna się już w styczniu!

Jeśli Twoje dziecko „choruje praktycznie cały rok”, a katar, kaszel i kichanie to Wasza codzienność – pamiętaj, to nie musi być niska odporność i okres adaptacji w żłobku czy przedszkolu. Warto sprawdzić, czy Twoje dziecko nie ma alergii. Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Dyson jest rekomendowany nie tylko przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka – ale i przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Sezon infekcyjny w pełni?
Zadbaj o jakość powietrza w pokoju dziecka

Gorączka, katar, kaszel i oczywiście – inhalacje i nieprzespane noce. To codzienność chyba większości rodziców i ich maluchów w okresie jesienno-zimowym. Kiedy Twoje dziecko choruje, zadbaj o jakość powietrza w pokoju, w którym przebywa. Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Dyson usunie bakterie, wirusy i smog z powietrza, a do tego bezpiecznie je nawilży, pomagając Wam na drodze do zdrowia.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać ? Poznaj opinie Instytutu Matki i Dziecka

Upał nie daje dziecku zasnąć?

Wybierz bezpieczny wentylator do pokoju malucha

“(…) Bardzo cenię sobie funkcję nawilżania powietrza, a także opcję bryzy jako oscylacji ruchu powietrza, była to dla mnie zupełna nowość.” napisała Magdalena, mama malucha w wieku 8 miesięcy, która brała udział w naszych testach użytkowych. Wybierając produkt, sugerujesz się opinią ekspertów oraz innych Mam? No to mamy dla Ciebie i jedno, i drugie.

Orzeźwienie dopasowane do potrzeb

W badaniach użytkowych nasi testerzy wysoko ocenili nie tylko intuicyjność obsługi (100% naszych użytkowników oceniło ją na bardzo dobrą lub dobrą), ale i pozytywnie wypowiadało się o funkcji orzeźwienia bryzą, którą obiecuje producent. Jeśli szukasz wentylatora na lato, a klasyczne wiatraki nie wywołują Twojego entuzjazmu – zakup urządzenia tej klasy może być naprawdę satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Wentylator rekomendowany dla rodziców (i dzieci)

Powietrze, którym chłodzimy się latem, nie musi być suche i zanieczyszczone. Więcej! Nie powinno takie być. Co więc z kurzem, bakteriami czy wirusami, które znajdują się w naszych domach? W gorące dni wybierz Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde. Funkcja wentylatora to chłodny strumień powietrza, które jest nawilżone i oczyszczone. A całe urządzenie – testowane przez naszych ekspertów.

Więcej w domu, niż w żłobku czy przedszkolu?

Zobacz, co może zrobić oczyszczanie i nawilżanie

Jesień to okres wzmożonych zachorowań – co wiedzą (chyba szczególnie) rodzice małych dzieci i przedszkolaków. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych jakość powietrza jest kluczowa. Testowany przez nas oczyszczacz powietrza Dyson nie tylko eliminuje potencjalnie szkodliwe bakterie i wirusy, ale również zapewnia higieniczne nawilżanie pomieszczeń.

Bezpieczne (i wygodne) nawilżenie powietrza

Wydajny system i 5-litrowy zbiornik na wodę w oczyszczaczu powietrza Dyson zapewnia ciągłe nawilżanie – w naszych testach potwierdzono deklarowaną przez producenta możliwość nawet 36h pracy bez konieczności uzupełniania zbiornika. To wygoda, którą doceni każdy rodzic. Funkcja nawilżania otrzymała również bardzo wysokie noty w badaniach użytkowych.

Suche, złej jakości powietrze winne zachorowaniom wśród dzieci

Wg Joanny Wacławek, lekarza pediatrii w Oddziale Hospitalizacji Jednego Dnia, Instytutu Matki i Dziecka, zanieczyszczone i zbyt suche powietrze w naszych mieszkaniach jest jedną z głównych przyczyn większej podatności na infekcje w okresie jesienno – zimowym, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Oczyszczacz z nawilżaniem, które potrafi usunąć również bakterie i wirusy, może być po prostu cennym wsparciem dla rodzin w okresie grypowym – obok innych działań, takich jak przebywanie na świeżym powietrzu, picie oleju z czarnuszki czy przyjmowanie probiotyków.

Smog, suche powietrze, wirusy i bakterie?

Zadbaj o czyste powietrze w pokoju dziecka

94% naszych użytkowników uznało Dyson Purifier Humidify+Cool™ Formaldehyde za lepszy od produktu wcześniej użytkowanego. Aż 70% zdecydowanie poleci urządzenie swoim znajomym. Badania użytkowe przeprowadzone przez rodziców zawsze były ważnym elementem naszego opiniowania – i wiemy, że nasi użytkownicy, również rodzice, lubią na nich polegać.

Smog? Musisz mieć pewność

Na choroby związane ze złą jakością powietrza najbardziej narażone są dzieci (szczególnie te najmłodsze) oraz kobiety w ciąży. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby do swojego domu wybrać tylko rozwiązania, na których możemy naprawdę polegać. W naszych testach potwierdzono, że w pełni uszczelniona filtracja HEPA H13 w Dyson Purifier, usuwa do 99,95% zanieczyszczeń – i to nawet tak małych, jak PM0.1.

Niezbędny, kiedy tworzysz dom

Dwutlenek azotu, benzen, formaldehyd, pył zawieszony, bakterie, wirusy – to tylko kilka rodzajów zanieczyszczeń, które są powszechne w polskich domach. Nie musisz wyjeżdżać, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. Klasa wielu produkowanych obecnie urządzeń zapewnia czyste powietrze w domu – i to nawet w przypadku zamieszkiwania w dużych aglomeracji miejskich.

Pyłki skutecznie odbierają Wam chęci do zabawy?

Wybierzcie oczyszczacz powietrza z Pozytywną Opinią IMiD!

Alergicy w domu? Planujesz remont w pokoju dziecka? Nasi eksperci (tak, przede wszystkim rodzice!) z kadry medycznej i naukowej, którzy brali udział w badaniach użytkowych, wysoko ocenili wydajność oczyszczania urządzenia Dyson. I to nie tylko w kontekście smogu, ale i formaldehydu, który w niczym temu pierwszemu nie ustępuje, ale mówi się o nim mniej.

Niezbędny dla alergików

Testowany przez naszych ekspertów produkt doskonale sprawdzi się w przypadku alergii u dzieci i rodziców. Urządzenie przeszło nie tylko testy Instytutu Matki i Dziecka pod kątem bezpieczeństwa i deklarowanych funkcjonalności, ale i jest rekomendowane dla alergików przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Jeśli więc macie w domu małego (lub większego) alergika to jest to produkt, który, warto wziąć pod uwagę.

Oczyszczanie powietrza? Nie tylko smog

Przeprowadzone przez nas testy potwierdziły skuteczność urządzenia Dyson w kierunku likwidacji formaldehydu. Czym jest formaldehyd? Warto wiedzieć, że według Światowej Organizacji Zdrowia, już 50 µg/m3 jego stężenia jest potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia. Jakie są źródła formaldehydu w domu? Znajdziemy go w farbach i lakierach, materacach, meblach, środkach czystości, dywanach, a nawet…zabawkach. Jeśli więc jesteście rodzicami, którzy od czasu do czasu remontują, mają w domu mały magazyn zabawek i/lub planujecie ciążę, a jeszcze nie słyszeliście o formaldehydzie – warto zgłębić ten temat.

Chcesz dowiedzieć się więcej o oczyszczaczu powietrza z funkcją nawilżania Dyson?

Wejdź na stronę producenta i zapoznaj się ze specyfikacją tego urządzenia.