Jak ubierać noworodka latem?

Przegrzanie organizmu może być bardzo niebezpieczne, szczególnie dla małych dzieci. Dowiedz się, jak ubierać noworodka latem, żeby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo podczas wyższych temperatur w domu i na spacerze.

Jak ubrać niemowlę latem w domu?

Zastanawiasz się, jak ubrać noworodka w upał? Tu zasada zakładania jednej warstwy więcej nie obowiązuje, zwykle dziecku wystarczy zwykły rampers lub body, a gdy jest naprawdę gorąco – sama pieluszka. Nie ma idealnego przepisu na to, jak ubrać noworodka w czerwcu, lipcu czy sierpniu – wszystko zależy od temperatury, a także aktywności malucha. Jak ubierać niemowlaka do snu w upały? Wystarczy cienki pajacyk. Pamiętaj, by wybierać wygodną odzież dla dzieci, wykonaną z wysokiej jakości przewiewnych materiałów, które zapewnią mu komfort nawet podczas wysokich temperatur. Zrezygnuj z ubranek z dodatkiem sztucznych włókien – mogą one odparzyć skórę maluszka. Doskonale sprawdzą się wygodne ubranka wykonane z bawełny.

Jak ubrać niemowlę na spacer latem?

Nie wiesz, jak ubrać maluszka na spacer, kiedy na dworze temperatura powietrza oscyluje w okolicach 20 stopni? Najlepiej będzie włożyć mu body z krótkim rękawem i rozpinany pajacyk – jeśli maluch się zgrzeje, nie będzie problemu z rozpięciem. Przy wyższych temperaturach, tj. ok. 30 stopni spacery nie są wskazane – wtedy lepiej wyjść z dzieckiem rano, aby wrócić przed godziną 11:00 lub odłożyć spacer na później, gdy na dworze się ochładza, czyli już po 18:00.

Pamiętaj, żeby dziecku, które jeździ w wózku, nie zakładać na budkę pieluszki. Ograniczy to dostęp powietrza i sprawi, że wewnątrz budki temperatura wzrośnie bardzo szybko, co może doprowadzić do przegrzania malucha. Aby uchronić go przed słońcem, najlepiej skorzystać z  parasolki zamontowanej na wózku. Gdy dziecko narażone jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, załóż mu na głowę cienką czapeczkę lub chustkę.

Autor: Zespół epozytywnaopinia.pl

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty