lek. Jolanta Wacławek

Lekarz pediatra w Oddziale Hospitalizacji Jednego Dnia, Instytut Matki i Dziecka

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.

Od lat związana jest z Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie rozpoczęła pracę bezpośrednio po studiach. Do czasu uzyskania specjalizacji z pediatrii, pracowała i uczyła się nabywając niezbędnego doświadczenia w Klinice Pediatrii IMiD. Następnie, przez kilka kolejnych lat, Pani Jolanta Wacławek zajmowała stanowisko kierownicze w Izbie Przyjęć IMiD. W międzyczasie, brała udział w organizowaniu Pracowni Endoskopowej w Instytucie Matki i Dziecka, gdzie przez długi czas wykonywała badania endoskopowe. W ramach rozwoju zawodowego w obszarze pediatrii, pracowała konsultując pacjentów także w Poradni Alergologicznej, a następnie w Poradni Immunologicznej IMiD.

Obecnie, Pani Jolanta Wacławek jest już na emeryturze, jednak w dalszym ciągu pozostaje czynna zawodowo. Miejscem pracy jest Oddział Hospitalizacji Jednego Dnia w Instytucie Matki i Dziecka, charakteryzujący się wielokierunkową diagnostyką małych pacjentów.

Poza wykonywaną pracą, Pani Jolanta Wacławek od lat czynnie uczestniczy w szkoleniach oraz doskonali i aktualizuje posiadaną wiedzę, podczas krajowych i zagranicznych konferencji naukowych. Daje jej to pewność leczenia pacjentów według najnowszych zaleceń. Przez dwa lata, wraz z ekipą telewizyjną programu Wielki Świat Małych Odkrywców, dzieliła się swoim szerokim doświadczeniem, przybliżając młodym rodzicom różne zagadnienia dotyczące najmłodszych.

W życiu prywatnym jest żoną oraz mamą dwójki już dorosłych dzieci. Wolny czas chętnie spędza w swoim ogrodzie lub relaksuje się czytając książki. Kolekcjonuje również ozdobne naparstki z różnych stron świata. Jej kolekcja liczy aktualnie ponad 300 sztuk.

Doświadczenie

Lekarz pediatra w Oddziale Hospitalizacji Jednego Dnia

Instytut Matki i Dziecka

Edukacja

Wydział Lekarski

Akademia Medyczna w Warszawie