mgr Joanna Płoska

Edukator cukrzycy, Certyfikowany trener osobistej pompy insulinowej, Pielęgniarka diabetologiczna w Poradni Diabetologicznej, Instytut Matki i Dziecka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyła w 2015 roku, uzyskując tytuł magistra pielęgniarstwa.

Od 2015 roku, Pani Joanna Płoska związana jest z Poradnią Diabetologiczną Instytutu Matki i Dziecka, gdzie pracuje na stanowisku pielęgniarki diabetologicznej. Warto jednak dodać, że poza funkcją pełnioną w Poradni Diabetologicznej, zajmuje się również medycyną pracy.

Na co dzień, przygotowuje pacjentów, u których stwierdzono zachorowanie na cukrzycę typu 1, do leczenia za pomocą osobistej pompy insulinowej. Aby wspomóc te osoby w codziennym życiu, prowadzi kompleksowe szkolenia związane bezpośrednio z metodą leczenia, a także szkolenia techniczne – w tym również z systemu CGM (Ciągłego Monitoringu Glikemii). Ponadto Pani Joanna Płoska szkoli z zakresu edukacji pacjentki z cukrzycą ciążową oraz ciężarne z cukrzycą typu 1, a także przygotowuje kobiety w ciąży do zmiany terapii. Zajmuje się także podłączaniem do pomp insulinowych.

Do swoich aktywności, związanych z wykonywaną pracą, zalicza udział w programie WOŚP pt. Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. W drodze rozwoju zawodowego ukończyła liczne kursy, w tym m.in. kurs specjalistyczny Wykonywanie i interpretacja zapisu EKG, kurs edukatora cukrzycy, kurs Certyfikowany trener pompowy, a także kurs specjalistyczny Szczepienia ochronne dla pielęgniarek i położnych. W 2016 roku, Pani Joanna Płoska uzyskała certyfikat trenera osobistej pompy insulinowej.

Prywatnie, od 2011 roku również zmaga się z cukrzycą typu 1, w związku z czym obszar zagadnień związanych z tą chorobą jest jej bardzo dobrze znany. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, stara się pokazać pacjentom, że pomimo zachorowania, można żyć normalnie.

W wolnych chwilach, Pani Joanna Płoska chętnie wybiera się na górskie wyprawy, wspina po ściance wspinaczkowej, bądź skacze na trampolinie. Wśród swoich aktywności wymienia także ćwiczenia na siłowni, taniec i bieganie. Podkreśla przy tym, że przy wykonywaniu powyższych czynności, cukrzyca nie jest dla niej żadnym ograniczeniem.

Doświadczenie

Pielęgniarka diabetologiczna w Poradni Diabetologicznej

Instytut Matki i Dziecka

Edukacja

Pielęgniarstwo

Warszawski Uniwersytet Medyczny