Swing maxi podwójny laktator elektryczny

Pozytywna Opinia
Instytutu Matki i Dziecka

Opinia nr: Op-5494/2022

Data wydania: 19.09.2022

Producent: Medela Polska Sp. z o.o.

Typ produktu: , ,

Przedział wiekowy:

Ocena

Ocena dokumentacji: Pozytywna

Ekspercka ocena sensoryczna: Pozytywna

Badanie użytkowe: Pozytywna

Ocena ogólna: Pozytywna

Opis produktu

Podwójny laktator elektryczny SWING MAXITM przeznaczony jest do prywatnego, osobistego użytku przez jedną osobę. Pozwala na odciąganie pokarmu z jednej lub obu piersi jednocześnie, wykorzystując technologię 2-Phase Expression naśladującą rytm ssania dziecka, dzięki czemu jest niezwykle efektywny a przy tym komfortowy.

Czytaj więcej

Zgodnie z deklaracja producenta jednoczesne odciąganie pokarmu z dwóch piersi umożliwia uzyskanie do 18% mleka więcej w krótszym czasie (w porównaniu do tradycyjnych lejków 90o).

Główne cechy

 • Łatwość użycia i obsługiiintuicyjne użytkowanie w zakresie 4 przycisków
 • Łatwość montażu i czyszczeniainiewielka liczba części ułatwia składanie i utrzymanie w czystości
 • Niewielkie rozmiary i ciężari laktator jest lekki i kompaktowy
 • Mobilność i niezależność od źródeł prąduiwbudowany akumulator pozwala na przeprowadzenie do 6 sesji odciągania
 • Szybkie ładowanieiprzez port USB w porównaniu z micro-USB
 • Technologia 2-Phase Expression®inaśladuje naturalny rytm ssania dziecka wykorzystując dwa tryby pracy
 • Lejek PersonalFit Flex™iowalny kształt i kąt obrotu 360o pozwala na indywidualne ułożenie, poprawia komfort i pozwala zwiększyć ilość mleka ponad 11,8%
 • Regulowany poziom podciśnieniaidostosowany do potrzeb użytkowniczki
 • Cicha pracaiponiżej 45 dB przy maksymalnym poziomie odciągania
 • System zamknięty iblokuje przedostawanie się pokarmu do drenu ograniczając liczbę części pozostających w kontakcie z mlekiem
 • Bezpieczne surowceicertyfikat urządzenia medycznego
 • Doskonała jakość wykonaniaiprodukty zostały wyprodukowane z dbałością o szczegóły, co podnosi komfort i jakość użytkowania

Zakres Opinii

Celem opiniowania w Instytucie Matki i Dziecka jest ocena produktu pod kątem bezpieczeństwa ogólnego, zdrowotnego i rozwojowego użytkowników. 

Czytaj więcej

Podczas kolejnych etapów opiniowania sprawdzane jest przede wszystkim bezpieczeństwo surowców wchodzących w skład produktu, m.in. poprzez szczegółową analizę składu jakościowego i ilościowego produktu. Weryfikowana jest również poprawność przeznaczenia wiekowego oraz funkcjonalność produktu, czyli praktyczne zastosowanie i stopień realizacji zadeklarowanych przez producenta cech użytkowych produktu, a także poziom satysfakcji użytkowników.  

Oceniający

Zespół ekspercki w składzie:

Barbara Niezgoda

Certyfikowany Doradca Laktacyjny (CDL), Psycholog, Położna w Klinice Położnictwa i Ginekologii, Instytut Matki i Dziecka

Ewa Łukasik

Główny specjalista ds. opiniowania produktów użytkowych dla dzieci w Instytucie Matki i Dziecka w latach 2004-06.2022

Aleksandra Świeboda

Kierownik Działu Ocen i Rozwoju Współpracy w Instytucie Matki i Dziecka

Użytkownicy

W badaniu użytkowym

10 osób zarejestrowanych w panelu badawczym Instytutu, przede wszystkim z personelu medycznego, naukowego oraz administracji Instytutu będących rodzicami lub opiekunami niemowląt i dzieci zakwalifikowanych do badania zgodnie z wynikiem oceny receptury i kryteriami badania.

Szczegóły badania

Etap I - Ocena dokumentacji

Pierwszy etap opiniowania podwójnego laktatora elektrycznego SWING MAXITM potwierdził bezpieczeństwo ogólne i zdrowotne produktu dla zadeklarowanej przez producenta grupy użytkowników w oparciu o wymaganą od producenta dokumentację. 

Czytaj więcej

Dokonano szczegółowej analizy produktu i pochodzenia surowców, w tym wyników badań z laboratoriów akredytowanych potwierdzających ich bezpieczeństwo. Zweryfikowano prawdziwość posiadanych przez firmę atestów i świadectw analizy w zakresie deklarowanych cech produktu. Wnikliwie przeanalizowano wszystkie aspekty wpływające na ostateczną jakość i bezpieczeństwo produktu. Ocenie poddano również dokumentację etykiet i instrukcji użytkowania. 

 

Kryteria oceny

 • Zgodność z normą/przepisami
 • Bezpieczeństwo surowcówiw tym ich pochodzenie
 • Bezpieczeństwo procesu produkcji
 • Instrukcja użytkowania
 • "Produkt Polski"
 • Innei(dodatkowe certyfikaty, nagrody)

Etap II - Ekspercka ocena sensoryczna

Przedmiotem eksperckiej oceny sensorycznej były właściwości produktu o charakterze użytkowym i funkcjonalnym wpływające na bezpieczeństwo rozwojowe użytkownika oraz przydatność w codziennym stosowaniu.  

Czytaj więcej

Ocena została przeprowadzona na próbkach produktu przez zespół specjalistów dziedzinowych, na podstawie posiadanej przez ekspertów wiedzy i doświadczenia, aktualnych wyników badań naukowych, wytycznych konsultantów dziedzinowych i rekomendacji towarzystw naukowych oraz obowiązujących przepisów prawnych i regulacji przedmiotowych.  

Kryteria oceny sensorycznej

 • Wygląd zewnętrzny iestetyka, atrakcyjność wizualna produktu, kolorystyka, kształt
 • Konstrukcja i wymiary produktu ibudowa, sposób zapinana, elementy niebezpieczne, elementy dodatkowe, rozmiary dostosowanie do deklarowanych przez producenta walorów funkcjonalnych i wieku odbiorców oraz ich potrzeb rozwojowych
 • Jakość wykonaniaistaranność uszycia, wykończenia, jakość
 • Percepcja sensoryczna
 • Bezpieczeństwo iogólne, zdrowotne, rozwojowe
 • Higiena isposób i łatwość utrzymania w czystości
 • Funkcjonalność i komfort użytkowaniaiprzeznaczenie, przydatność produktu w codziennym użytkowaniu, realizacja funkcji zadeklarowanych przez producenta, kategoria wiekowa, łatwość użytkowania
 • Instrukcja użytkowaniaizakres, przystępność
 • Opakowanieioznakowanie, surowiec, wykonanie, przyjazność środowisku, recycling
 • Ocena ogólnaiocena ekspercka na tle kategorii rynkowej

Barbara Niezgoda

Certyfikowany Doradca Laktacyjny (CDL), Psycholog, Położna w Klinice Położnictwa i Ginekologii, Instytut Matki i Dziecka

Podwójny laktator elektryczny jest prostym w obsłudze i użytkowaniu urządzeniem, które z powodzeniem sprawdzi się u mam potrzebujących większego wsparcia w laktacji. Dzięki 9 programom pracy oraz technologii 2-Phase Expression, naśladującej rytm ssania maluszka, pomaga nie tylko efektywnie zainicjować i rozwinąć, ale także utrzymać laktację w okresie karmienia dziecka. Ważnym aspektem urządzenia jest także elastyczny lejek, występujący w dwóch rozmiarach, który dzięki zastosowanej technologii Flex™ pozwala na komfortowe odciąganie pokarmu. Co istotne, badania potwierdzają, że odciąganie pokarmu z dwóch piersi jednocześnie, pozwala uzyskać nawet do 18% wartościowego energetycznie mleka. Dla mam jest to oszczędność czasu i niewątpliwe wsparcie - szczególnie w sytuacji, gdy potrzeby odciągania pokarmu są znaczne, a czynność wykonywana jest regularnie. Pomocny okazuje się tutaj także wbudowany, wydajny akumulator, dzięki któremu z laktatora można korzystać również poza domem.

Etap III - Badanie użytkowe

Celem trzeciego etapu opiniowania produktu było potwierdzenie bezpieczeństwa stosowania i ocena deklarowanych przez producenta właściwości produktu w trakcie badań użytkowych.

Czytaj więcej

Produkt do wykorzystania w warunkach domowych przekazano 10 kobietom, głównie spośród personelu medycznego, naukowego i administracji Instytutu, zarejestrowanych w panelu badawczym Instytutu, zgodnie z jego przeznaczeniem i kryteriami badania.  Wraz z upływem terminu badania użytkownicy wypełnili elektroniczną ankietę na temat cech produktu, przyznając oceny w skali od 1 do 5 w czterech głównych kategoriach. Badanie ankietowe uzupełniły wywiady pogłębione, rozszerzające opinię o produkcie, przeprowadzone przez eksperta prowadzącego z pięcioma losowo wybranymi użytkownikami. 

Produkt oceniany w poniższych kategoriach

 • Konstrukcja i estetyka ikształt, wzornictwo, wielkość, rozmiar, kolorystyka
 • Jakość i trwałośćistandard wykonania i wykończenia, zużycie w trakcie użytkowania i czyszczenia
 • Bezpieczeństwo użytkowania i higiena
 • Funkcjonalność i komfort użytkowania izastosowanie, przydatność produktu, realizacja funkcji deklarowanych przez producenta, percepcja sensoryczna, przyjazność użytych materiałów, łatwość obsługi, łatwość utrzymania w czystości, przechowywania
 • Opakowanie i instrukcja użytkowaniaiwygląd opakowania m.in. kształt i kolorystyka, sposób opakowania, przystępność instrukcji użytkowania
 • Postawa wobec produktu/marki i poziom satysfakcji z użytkowaniaisubiektywna ocena użytkowników dotycząca polecania produktu i relacji jakości do ceny produktu
 • 100%użytkowniczek oceniło produkt jako bardzo dobry
 • 100%użytkowniczek zdecydowanie poleci ten produkt znajomym
 • 100%użytkowniczek uważa ten produkt za lepszy od wcześniej używanych
 • 100%użytkowniczek uważa ten produkt za bardzo łatwy w montażu i obsłudze
 • 100%użytkowniczek uważa produkt za bardzo trwały i komfortowy w użyciu

Komentarze od testujących

Katarzyna

Produkt bardzo dobry, fajny ze bezprzewodowy i w podróży można używać. Skutecznie uwolnił mnie od nadmiaru mleka i nie robił się stan zapalny.

Magdalena

Wygodny w użyciu, bez bólu i wylewania się mleka. Jest po prostu najlepszy jaki używałam. plusem jest tez oczywiście to, ze można odciągać z obu piersi jednocześnie bez kłopotów z przeciekaniem. Byłoby super jakby był jeszcze cichszy, ale i tak jest cichszy niż laktatory wcześniej przeze mnie używane.

Justyna

Produkt odpowiada na wszystkie potrzeby związane z karmieniem odciągniętym mlekiem, umożliwia odciąganie pokarmu w różnych miejscach dzięki pracy na baterii, jest lekki, poręczny i efektywny. Bardzo intuicyjny montaż i demontaż. Możliwość doboru lejka, bardzo dobre dopasowanie, możliwość odciągania w różnych pozycjach.

Dominika

Produkt jest bardzo dobry, tylko można by zmienić kolorystykę. Jakąś różnorodność kolorów np. pudrowy róż, oliwkowy i niebieski. Poza tym nie mam uwag.

Gdzie kupić

Medela.pl