Tekst sponsorowany

ePozytywny przewodnik po pieluszkach Dada

11 stycznia 2023
Reklama

Zakupy artykułów niemowlęcych to dla rodziców nie lada wyzwanie – szczególnie dla tych, którzy w rodzicielstwie stawiają swoje pierwsze kroki. Półki sklepowe są pełne podobnie wyglądających produktów i nie zawsze zrozumiale brzmiących treści. A przecież każdy rodzic chce, aby artykuły przeznaczone dla jego dziecka były jak najlepszej jakości, o bezpieczeństwie, właściwym składzie, dobrych opiniach i wsparciu harmonijnego rozwoju maluszka nie wspominając. 

Planując podróż, często sięgamy po przewodniki turystyczne. A przecież rodzicielstwo to w pewnym sensie także podróż – rozpoczynająca nowy etap w życiu. Przerażają Cię pojęcia takie jak składy, rozmiary, opinie, czy cena? Dlaczego by i w tym przypadku nie skorzystać z przewodnika? Niniejszy artykuł to nic innego jak taki przewodnik po wyjątkowych pieluszkach Dada, które powstały we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka.

Złote logo IMiD w pieluszkach Dada

Zanim rozpoczniemy naszą podróż i przyjrzymy się poszczególnym modelom pieluszek Dada, musimy wspomnieć o jednym, bardzo ważnym aspekcie. Na pewno sami zwróciliście uwagę, że na każdym z opakowań czterech rodzajów pieluszek Dada, a więc: Dada Pure Care, Dada Extra Care z technologią Climaflex®, Dada Extra Care Pants oraz Dada Extra Soft widnieje złote logo Instytutu Matki i Dziecka.

Czy wiecie co to w praktyce oznacza?

Jagna Szulc-Kamińska

Położna, Ekspertka ds. opiniowania produktów użytkowych w Instytucie Matki i Dziecka

Ekspert radzi:

Pieluszki Dada są aktualnie jedynym produktem dostępnym na rynku, który został stworzony od podstaw przy udziale ekspertów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Należy przy tym podkreślić, że specjaliści służą swoją wiedzą i doświadczeniem nie tylko na etapie powstawania produktu, ale także w procesie jego ulepszania o dodatkowe technologie, bądź funkcjonalności. Ta wyjątkowa współpraca zasłużyła na szczególne wyróżnienie, jakim jest właśnie złoty logotyp Instytutu Matki i Dziecka.

Co istotne, troska o jakość pieluszek ma swój początek już w momencie podejmowania decyzji o wyborze materiałów do ich produkcji. Celulozę, której używa się w tym procesie, pozyskuje się ze zrównoważonych upraw leśnych z kontrolowanych źródeł. Potwierdza to Certyfikat PEFC zapewniający zgodność z normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. Sama jakoś pieluszek została natomiast potwierdzona także przez niezwykle ważne certyfikaty takie jak Dermatest oraz Oeko-Tex.

Rekomendowane produkty

Aleksandra Świeboda

Kierownik Działu Ocen i Rozwoju Współpracy w Instytucie Matki i Dziecka

Dla rodziców odznaczenie złotym logiem Instytutu to pewność najwyższej jakości i bezpieczeństwa produktu – już od momentu powstania. I z tą pewnością czas udać się w podróż po konkretnych modelach pieluszek Dada.

Dada Pure Care: skład, rozmiary, opinie, cena 

Wyobraź sobie, że stoisz w sklepie – a w Twoje ręce trafia opakowanie pieluszek Dada Pure Care. Chcesz znać opinie ekspertów i wiedzieć, czy będą odpowiednie dla Twojego maleństwa?

Pieluszki Dada Pure Care: dla kogo są przeznaczone?

Pieluszki Dada Pure Care to zdecydowanie dobry wybór dla noworodków (i to już od pierwszych dni ich życia) oraz tych bardziej wymagających niemowląt, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa i zasługuje na odrobinę więcej uwagi. Wszystko za sprawą starannie dobranego składu, który – co warto zaznaczyć – jest w 100% pochodzenia roślinnego.

To także ukłon w kierunku środowiska, a więc nieodłączny element troski o świat, w którym nasz maluszek będzie dorastał. Potwierdzają to liczne certyfikaty, wśród których można wymienić m.in. Dermatest, EU Ecolabel oraz Allergy Certified. Warto zaznaczyć, że z troską o środowisko przebiega także sam proces produkcji pieluszek oraz ich opakowań, które w części wykonuje się z materiałów pochodzących z recyklingu.

No dobrze, ale wróćmy do budowy pieluszek Dada Pure Care. Dlaczego znajdują one zastosowanie w przypadku najmłodszych dzieci? 

Doskonale wiemy, że skóra noworodka wymaga szczególnej troski i delikatności. Wiedzą o tym także twórcy tych wyjątkowych pieluszek, dlatego w ich wnętrzu umieszczona została bardzo miękka, delikatna i oddychająca powłoczka z bawełny organicznej oraz bielonej bez użycia chloru celulozy.

Najmniejszy rozmiar pieluszki posiada ponadto specjalne wycięcie zlokalizowane w okolicy pępka maluszka. Tak aby skóra dziecka w tej okolicy miała zapewniony dostęp powietrza, co zapobiega podrażnieniom skóry wokół kikuta pępowinowego i sprzyja swobodnemu gojeniu pępuszka.

Jagna Szulc-Kamińska

Położna, Ekspertka ds. opiniowania produktów użytkowych w Instytucie Matki i Dziecka

Ekspert radzi:

Na uwagę zasługuje również fakt, że w pieluszkach DADA Pure Care brak jest jakichkolwiek kompozycji zapachowych, balsamów i naturalnego lateksu, co do minimum ogranicza ryzyko wystąpienia u dziecka reakcji alergicznych.

Pieluszki Dada Pure Care: technologie

Brzmi zachęcająco, prawda? A to jeszcze nie koniec! Czas powiedzieć coś więcej o zastosowanych w pieluszkach Dada Pure Care technologiach.

 • Technologie: SeconDRY® oraz Quick Liquid attraction – odpowiadają za szybkie i równomierne wchłanianie oraz natychmiastową suchość wewnątrz pieluszki, co zapewnia dziecku komfort w trakcie użytkowania;
 • Technologia LongLasting Wetlock to gwarancja długotrwałej chłonności pieluszki, dzięki czemu skóra maluszka może pozostać sucha i mniej narażona na podrażnienia;
 • Identyfikator wilgotności – doskonała funkcjonalność dla rodzica, który już nie musi się domyślać, czy to właściwy moment na zmianę pieluszki. Pasek identyfikatora w razie takiej potrzeby zmieni swój kolor.

Pieluszki Dada Pure Care: rozmiary

Wiemy już prawie wszystko! Przejdźmy więc do rozmiarów pieluszek Dada Pure Care. Występują one w 5 rozmiarach, uwzględniających następujące przedziały:

 • Dada Pure Care Newborn: dzieci o wadze od 2 do 5 kg;
 • Dada Pure Care Mini: dzieci o wadze od 3 do 6 kg;
 • Dada Pure Care Midi: dzieci o wadze od 4 do 9 kg;
 • Dada Pure Care Junior: dzieci o wadze od 15 do 25 kg;
 • Dada Pure Care XL: dzieci o wadze od 16 kg.

Dada Extra Care z technologią Climaflex®:  skład, rozmiary, opinie, cena 

Następnym punktem w naszym przewodniku są pieluszki Dada Extra Care, wzbogacone o innowacyjną technologię Climaflex®. Chcesz wiedzieć, czy sprawdzą się w Waszym przypadku?

Dada Extra Care z technologią Climaflex®: dla kogo są przeznaczone?

Tak jak w jednorazowych pieluszkach Dada Pure Care, tak i w tym przypadku, pieluszki Dada Extra Care z technologią Climaflex® w wersji Newborn przeznaczone są już dla najmłodszych dzieci. Również w tym modelu znajdziemy dodatkowe wycięcie, pozwalające na swobodne gojenie okolic pępka.

Miękka, przyjemna w dotyku, oddychająca powłoka znajdująca się wewnątrz pieluchy, nie podrażni nawet najbardziej delikatnej skóry maluszka. A jak dobrze wiemy – w pierwszych latach życia dziecka jest to przecież szczególnie istotne.

Rozmiary 1 i 2 pieluszek zostały dodatkowo wyposażone w powłoczkę do zadań specjalnych. Dzięki temu, nawet płynna postać stolca nie będzie stanowiła problemu.

Jagna Szulc-Kamińska

Położna, Ekspertka ds. opiniowania produktów użytkowych w Instytucie Matki i Dziecka

Ekspert radzi:

W celu minimalizacji ryzyka występowania – nie tylko podrażnień, ale także alergii skórnych – przy produkcji pieluszek zrezygnowano zarówno z zastosowania substancji zapachowych jak i użycia chloru cząsteczkowego. Produkt ten sprawdzi się więc także dla bardziej wrażliwej skóry niemowląt, zapewniając wsparcie jej naturalnej mikroflory i nie zaburzając równowagi mikrobiotycznej.

Czym jeszcze wyróżniają się pieluchy Dada Extra Care z technologią Climaflex®?

Do zdecydowanych zalet tego modelu pieluszek można zaliczyć także zastosowanie płaskich, mniej uciskających gumeczek w nogawkach oraz dopasowującego się do ciałka maluszka elastycznego pasa taliowego (zastosowanego w rozmiarach 1 i 2), dzięki któremu pieluszka nie będzie się przemieszczać.

Pieluszki Dada Extra Care z technologią Climaflex®: technologie

Na tym jednak nie koniec, jeśli chodzi o wymienianie zalet pieluszek Dada Extra Care z technologią Climaflex®. Czas przejść do technologii, które Producent przewidział dla tego modelu:

 • Technologie SeconDRY® oraz Double Lock Layer – pochłaniają wilgoć, dają uczucie suchości oraz utrzymanie zgromadzonych płynów we wkładzie chłonnym pieluszki, niezależnie od przybranej przez dziecko pozycji, co znacznie poprawia komfort jej noszenia;
 • Identyfikator wilgotności – zewnętrzna strona pieluszki wyposażona jest w identyfikator wilgotności, który zmieniając kolor z żółtego na niebieski, sygnalizuje potrzebę zmiany pieluszki;
 • Technologia Wee Zones – dzięki której pieluszka sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców;
 • Technologia Climaflex® – nowa konstrukcja wkładu chłonnego, sprawia że pieluszka lepiej oddycha, co jednocześnie pozwala na efektywniejsze odprowadzanie zarówno wilgoci jak i ciepła. Jest także cieńsza i bardziej elastyczna, co wpływa na komfort poruszania się maluszka. Dzięki technologii Climaflex® zminimalizowane zostało także ryzyko przegrzewania stref intymnych oraz wystąpienia innych podrażnień u dziecka.

Pieluszki Dada Extra Care z technologią Climaflex®: rozmiary

Czas na połączenie teorii z praktyką – czyli parę słów o rozmiarach pieluszek Dada Extra Care z technologią Climaflex® zanim wybierzemy się na zakupy do sklepu. Pieluszki te występują w 6 rozmiarach, które uwzględniają następujące przedziały dostosowane do wagi dziecka:

 • Dada Extra Care z technologią Climaflex® Newborn: dzieci o wadze od 2 do 5 kg;
 • Dada Extra Care z technologią Climaflex® Mini: dzieci o wadze od 3 do 6 kg;
 • Dada Extra Care z technologią Climaflex® Midi: dzieci o wadze od 4 do 9 kg;
 • Dada Extra Care z technologią Climaflex® Maxi: dzieci o wadze 7 do 16 kg;
 • Dada Extra Care z technologią Climaflex® Junior: dzieci o wadze od 15 do 25 kg;
 • Dada Extra Care z technologią Climaflex® Extra Large: dzieci o wadze od 16 kg.

Dada Extra Care Pants: skład, rozmiary, opinie, cena 

Bardzo ciekawą opcją, którą rodzice polecają szczególnie dla ruchliwych pociech są pieluchomajtki Dada Extra Care Pants. I właśnie temu produktowi poświęcimy najbliższą chwilę – gdyż jako jedyne pieluchomajtki powstałe we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, zdecydowanie zasługują na uwagę.

Dada Extra Care Pants: dla kogo są przeznaczone?

Produkt świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy na horyzoncie Waszej rodzicielskiej przygody z maleństwem zacznie pojawiać się hasło: trening czystości, czy nauka korzystania z nocnika. Pieluchomajtki są mięciutkie, przewiewne i elastyczne. Dzięki temu można je założyć i zdjąć w równie prosty sposób. A o zdecydowanie poprawia komfort przewijania dziecka, a przy okazji pozwala przyzwyczajać je do noszenia pierwszej bielizny. Po użyciu, boczki pieluszki wystarczy rozerwać, a następnie ściągnąć – i już!

Tak jak w poprzednim modelu pieluszek, do produkcji Dada Pants nie zastosowano substancji zapachowych, czy chloru cząsteczkowego – dzięki czemu zminimalizowano ryzyko podrażnienia skóry, czy wystąpienia reakcji alergicznej u dziecka. Taki skład pieluchomajtek zapewnia także wsparcie naturalnej mikroflory skóry maluszka, nie zaburzając jednocześnie jej równowagi mikrobiologicznej.

Jagna Szulc-Kamińska

Położna, Ekspertka ds. opiniowania produktów użytkowych w Instytucie Matki i Dziecka

Ekspert radzi:

Dada Extra Care Pants to również większy wkład chłonny i szersze, bardziej komfortowe falbanki przy gumkach udowych – wszystko po to, aby nie zakłócić żadnej radosnej chwili małego odkrywcy – niezależnie od pozycji, w której znajdzie się pieluszka. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z dziećmi, które lubią przebywać w ciągłym ruchu.

Pieluszki Dada Extra Care Pants: technologie

Ale to nie wszystko! Czas na jeszcze więcej zalet, wynikających z zastosowanych przez Producenta technologii:

 • Technologia SeconDRY® – czyli natychmiastowa suchość we wnętrzu pieluszki, co przekłada się na komfort maluszka, a także chroni jego skórę przed podrażnieniami. Dzięki większemu wkładowi chłonnemu, szerszej powierzchni produktu i ulepszonym falbankom, pieluchomajtki Dada Extra Care Pants zapewniają jeszcze lepszą ochronę przed wilgocią i przeciekaniem;
 • Technologia LongLasting WetLock – to długotrwała chłonność pieluszki, dzięki której możecie przeżywać radosne chwile bez żadnych zakłóceń;
 • Technologia Quick Liquid Attraction – dzięki chłonnym kanalikom wilgoć rozprowadza się po wnętrzu całej pieluszki, zapewniając równomierne wchłanianie;
 • Identyfikator wilgotności – jak poprzednie modele, tak i w tym przypadku, rodzic nie powinien mieć żadnego problemu z oceną, czy pieluszka kwalifikuje się do wymiany.

Pieluszki Dada Extra Care Pants: rozmiary

Jeśli chodzi o rozmiary pieluchomajtek Dada Extra Care Pants – do wyboru mamy 3 wielkości, przeznaczone dla dzieci w następujących przedziałach wagowych:

 • Dada Extra Care Pants 4 MAXI: dla dzieci o wadze 8-15kg;
 • Dada Extra Care Pants 5 JUNIOR: dla dzieci o wadze 12-18kg;
 • Dada Extra Care Pants 6 EXTRA LARGE: dla dzieci o wadze 16+ kg.

Dada Extra Soft: skład, rozmiary, opinie, cena 

Ostatni przystanek w naszej podróży po świecie pieluszek kończymy trzymając w ręku opakowanie bardzo delikatnych, wzbogaconych ekstraktem z aloesu pieluszek Dada Extra Soft.

Dada Extra Soft: dla kogo są przeznaczone?

Tak jak pozostałe modele pieluszek, Dada Extra Soft stworzono z myślą o komforcie najmłodszych. Najmniejszym rozmiarem produktu jest Midi. Oznacza to, że pieluszki przeznaczone są dla dzieci, które osiągnęły wagę od 4 kg wzwyż. Materiały z jakiego powstały są bardzo miękkie i przewiewne, dzięki czemu zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w pieluszce. Wspomniany już ekstrakt z aloesu stanowi dodatkową ochronę delikatnej skóry dziecka.

Jagna Szulc-Kamińska

Położna, Ekspertka ds. opiniowania produktów użytkowych w Instytucie Matki i Dziecka

Ekspert radzi:

Produkt został stworzony z myślą o zapewnieniu maluchom pełnej swobody ruchów – między innymi dzięki zastosowaniu anatomicznego kształtu wkładu chłonnego znajdującego się wewnątrz pieluszki. Taka konstrukcja pieluszki sprawia, że może się ona bardzo dobrze dopasować do ciała dziecka.  Na komfort użytkowania wpływają także elastyczne boczki pieluszki oraz specjalne falbanki, stanowiące dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią.

Dada Extra Soft: technologie

Co jeszcze oferują nam pieluszki Dada Extra Soft?

 • Technologia chłonnych kanalików – zapewnia dziecku poczucie komfortu, za sprawą zatrzymywania wilgoci wewnątrz wkładu chłonnego. Dzięki temu pieluszka pozostaje sucha przez długi czas;
 • Kolorowe rysunki – niewątpliwie przyjemnym dodatkiem są kolorowe obrazki umieszczone na zewnętrznej stronie pieluszek. Dzięki nim pieluszki są milsze dla oka – zarówno rodzica jak i dziecka, przez co stają się jeszcze przyjemniejsze w użytkowaniu;
 • Szerokie rzepy – zostały zastosowane z myślą o rodzicach, aby ułatwić im proces przewijania dziecka.

Dada Extra Soft: rozmiary

No dobrze! To teraz pora na szczegóły, które na pewno zainteresują każdego rodzica – rozmiary! W przypadku pieluszek Dada Extra Soft, mamy do wyboru 4 dostosowane do wagi dziecka rozmiary:

 • Pieluszki Dada Extra Soft Midi 3: dla dzieci o wadze 4–9 kg.
 • Pieluszki Dada Extra Soft Maxi 4: dla dzieci o wadze 7-16 kg;
 • Pieluszki Dada Extra Soft Junior 5: dla dzieci o wadze 15-25 kg;
 • Pieluszki Dada Extra Soft Extra Large 6: dla dzieci o wadze powyżej 16 kg.

Pieluszki Dada:  skład, rozmiary, opinie, cena 

Każda podróż kiedyś się kończy. Mamy jednak nadzieję, że lektura tego przewodnika to dopiero początek Twojej przygody z tymi wyjątkowymi pieluszkami.

Produktem, który jako jedyny na rynku został stworzony we współpracy z ekspertami Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie – z myślą o Was, Waszym spokojnym rodzicielstwie i bezpiecznym rozwoju Waszych dzieci.

Pieluszki Dada, opatrzone złotym logotypem Instytutu Matki i Dziecka, są dostępne do zakupu w sklepach sieci Biedronka. Dokładne informacje o cenach i dostępności rozmiarów znajdziecie w sklepach stacjonarnych oraz bezpośrednio na stronie.

Autor

Jagna Szulc-Kamińska

Położna, Ekspertka ds. opiniowania produktów użytkowych w Instytucie Matki i Dziecka

Dofinansowanie UE
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym serwisie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania serwisu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności serwisu.
Akceptuję