mgr Dominika Wołosz

Terapeuta Integracji Sensorycznej, Fizjoterapeuta w Zakładzie Usprawniania Leczniczego, Instytut Matki i Dziecka

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, gdzie ukończyła studia magisterskie w 2018 roku. W 2023 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu Integracji Sensorycznej – diagnozy i terapii, zdobywając tym samym uprawnienia do pracy jako terapeuta w tej specjalistycznej dziedzinie.

Od początku kariery zawodowej związana z fizjoterapią pediatryczną, zdobywała doświadczenie w przedszkolach terapeutycznych i przychodniach rehabilitacyjnych, gdzie otaczała opieką dzieci z różnorodnymi wyzwaniami rozwojowymi. Obecnie, Pani Dominika pracuje na stanowisku fizjoterapeuty w Zakładzie Usprawniania Leczniczego, a także w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, a także realizuje się jako terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej w prywatnym gabinecie.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach, takich jak Neurorozwojowa diagnostyka i rehabilitacja dzieci, Niemowlęta- wizyta patronażowa, Zoga Therapy w Pediatrii, Wczesne rozpoznanie ośrodkowych zaburzeń rozwojowych, Wady Postawy, Kinesiotaping, czy Masaż Shantala, co pozwala jej na szerokie i efektywne wsparcie małych pacjentów.

Aktualnie, Pani Dominika poszerza swoją wiedzę w tematyce fizjoterapii pediatrycznej, ukierunkowując się na terapię niemowląt i małych dzieci.

 

 

 

Doświadczenie

Zakład Usprawniania Leczniczego

Instytut Matki i Dziecka

Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży

Instytut Matki i Dziecka

Edukacja

Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

Studia podyplomowe: Integracja sensoryczna – diagnoza i terapia