Ile kremu z filtrem nałożyć, żeby działał?

Wybierasz się na urlop z dzieckiem i zastanawiasz się, jak zabezpieczyć je przed działaniem szkodliwych promieni UV? Dowiedz się, jak używać kremu z filtrem, żeby był skuteczny, ile kremu przeciwsłonecznego nałożyć na twarz i dlaczego kompleksowa ochrona przed słońcem jest niezbędna, szczególnie u dzieci do 3. roku życia.

Chroń malucha przed szkodliwym promieniowaniem!

Skóra małych dzieci, szczególnie maluchów, które nie ukończyły jeszcze 3 lat, narażona jest na oparzenia słoneczne dużo bardziej niż skóra dorosłych. Ze względu na swoją niedojrzałość nie zapewnia ona dostatecznej ochrony przed słońcem w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce zwiększa się ryzyko oparzeń i uszkodzeń układu immunologicznego, a w konsekwencji nawet zachorowalności na nowotworowe choroby skóry w dorosłym życiu. Stosuj krem z filtrem na twarz i inne części ciała dziecka zwróć szczególną uwagę na nos, uszy i szyję, smaruj maluszkowi także brzuch, klatkę piersiową, plecy, ramiona i ręce. Dodatkowo:

  • unikaj ekspozycji na słońce w godzinach 10:00 17:00,
  • pamiętaj o ochronie głowy i oczu,
  • wybieraj jasne ubranka wykonane z naturalnych i przewiewnych tkanin.

Jak używać kremu z filtrem?

Zastanawiasz się, ile kremu przeciwsłonecznego nałożyć na twarz i ciało, by zapewnić dziecku maksymalną ochronę przed słońcem? Kluczowa nie tylko ilość, ale i częstotliwość aplikacji gruba warstwa kremu z filtrem, nałożona na twarz rano, nie ochroni malucha przed promieniowaniem do wieczora. To jak używać kremu z filtrem?

  1. Krem z filtrem chemicznym nanoś na skórę dziecka ok. 30 min przed ekspozycją na słońce.
  2. Smaruj skórę co ok. 2-3 godziny.
  3. Stosuj odpowiedni filtr dla dzieci najczęściej stosuje się preparaty o SPF 30 do 50.
  4. Stosuj zalecaną jednorazową dawkę 2 mg/cm2.
  5. Krem z filtrem przechowuj w zacienionym i chłodnym miejscu.

Zwróć uwagę na datę ważności kremu nie używaj przeterminowanych kosmetyków. Ich skuteczność jest dużo niższa.

 

Autor: Zespół epozytywnaopinia.pl

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty