dr n. med. Maria Bielecka-Zylbersztejn

Alergolog, Pediatra, Specjalista chorób płuc

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizacje zdobyła, pracując w Klinice Alergologii i Pneumonologii tejże Akademii, gdzie rozwijała swoje zainteresowania naukowe. Następnie, karierę zawodową kontynuowała w Instytucie Matki i Dziecka, prowadząc przez wiele lat Poradnię Alergologiczną. W 2002 roku obroniła pracę doktorską dotyczącą oceny reaktywności oskrzeli u chorych na mukowiscydozę.

Obecnie Pani Maria Bielecka-Zylbersztejn prowadzi praktykę prywatną, koncentrując się na leczeniu dzieci z chorobami alergicznymi oraz chorobami układu oddechowego. Wśród szczególnych zainteresowań zawodowych Pani Marii można wymienić immunoterapię swoistą, potocznie zwaną również odczulaniem (jako przyczynową metodę leczenia chorób alergicznych).

Pani Maria aktywnie uczestniczy w wielu kongresach i sympozjach krajowych oraz międzynarodowych, powiązanych z jej pracą zawodową. Pozwala to Pani Marii na regularne zapoznawanie się z postępami w diagnostyce i leczeniu chorób alergicznych, co skutkuje wprowadzaniem nowych metod do leczenia pacjentów. Pani Maria jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i Pediatrycznego.

Poza zawodowymi pasjami, Pani Maria ma bogate życie prywatne. Interesuje się filmem, baletem, operą, a w wolnych chwilach oddaje się lekturze literatury faktu i biografii. Jest matką dwojga naukowców, podążających także ścieżką akademicką, jako wykładowcy uniwersyteccy w Lyonie i Londynie.

Doświadczenie

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog w Poradni Alergologicznej

Instytut Matki i Dziecka

Edukacja

Akademia Medyczna w Warszawie