mgr Joanna Pruban

Psycholog, Pedagog oraz Specjalista psychoonkologii, Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, Instytut Matki i Dziecka

Absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie, wydziału pedagogiki UKSW w Warszawie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim: Treningu kreatywności i terapii przez sztukę (artterapii) dla dzieci i dorosłych, a także studiów podyplomowych: Psychoonkologia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i Stowarzyszenia Sarcoma, działającego na rzecz chorych onkologicznie.

Pani Joanna Pruban, od 18 lat pracuje w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Od 2014 roku prowadzi w Instytucie także Poradnię Psychoonkologiczną.

Autorka artykułów naukowych, popularnonaukowych, poglądowych, a także szkoleń związanych z poprawą jakości komunikacji w relacji lekarz – pacjent. W latach 2017-2019, jako współorganizatorka i wykładowca, brała udział w projekcie Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pt. Szkolenia personelu medycznego w zakresie psychoonkologii. Swoją wiedzę zawodową uzupełnia, uczestnicząc lub występując w roli prelegenta na konferencjach naukowych, medycznych i psychologicznych oraz tematycznych szkoleniach.

W swojej praktyce zawodowej prowadzi konsultacje psychologiczne, terapię psychologiczną, pracuje z ludźmi doświadczającymi potrzeby zmiany oraz rozwoju osobistego w życiu. Indywidualnie pracuje także z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi doświadczającymi różnych trudności życiowych. Zaangażowana przez wiele lat pracy w projekty pomocy rodzinom z problemami wychowawczymi i w kryzysie. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla różnych grup zawodowych m.in. pielęgniarek, nauczycieli, wolontariuszy, studentów, stażystów psychologów i pedagogów, dotyczące zagadnień związanych z psychoprofilaktyką, poprawą jakości życia w zdrowiu i chorobie. Wykładowca i prowadząca ćwiczenia dla studentów z psychologii rozwojowej.

Prywatnie mama trójki dzieci. Wśród swoich zainteresowań wymienia m.in. poezję, literaturę oraz narciarstwo.

Doświadczenie

Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży

Instytut Matki i Dziecka

Poradnia Psychoonkologiczna

Instytut Matki i Dziecka

Edukacja

Psychologia

Uniwersytet SWPS w Warszawie

Pedagogika

UKSW w Warszawie

Studia podyplomowe: Trening kreatywności i terapii przez sztukę (artterapii) dla dzieci i dorosłych

Uniwersytet Warszawski

Studia podyplomowe: Psychoonkologia

Uniwersytet SWPS w Warszawie