mgr Ewa Kamińska

farmakolog, główny ekspert w zakresie opiniowania m.in. kosmetyków i środków do prania w Instytucie Matki i Dziecka

mgr Ewa Kamińska jest farmakologiem i głównym ekspertem w zakresie opiniowania kosmetyków, wyrobów medycznych, środków do prania i płukania oraz produktów biobójczych w Instytucie Matki i Dziecka.

Do końca 2020 r. kierowała Zakładem Farmakologii w Instytucie Matki i Dziecka. Od wielu lat zajmuje się oceną bezpieczeństwa stosowania leków i kosmetyków dla dzieci. Jest autorką licznych artykułów dotyczących bezpieczeństwa stosowania kosmetyków u niemowląt, dzieci i kobiet w ciąży. W latach 2002-08 była ekspertem w portalu Gazety Wyborczej na forum e-Dziecko, gdzie w dziale „Kosmetyki dziecięce” odpowiadała na pytania internautów.

Autorka i współautorka książek (m.in. „Antybiotyki w Pediatrii”, „Dawkowanie Leków u Noworodków, Dzieci i Młodzieży”, „Pediatria Praktyczna”, „Opieka Zdrowotna nad Rodziną”), publikacji i prac naukowych z zakresu farmakologii rozwojowej oraz bezpieczeństwa stosowania leków u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także opisów leków zamieszczonych m.in. w „Lekach Współczesnej Terapii” i informatorach „Pharmindex”. Konsultant wydawnictw medycznych.

Doświadczenie

Konsultant Działu Ocen i Rozwoju Współpracy IMID

Główny ekspert w zakresie opiniowania m.in. kosmetyków i środków do prania w Instytucie Matki i Dziecka

Kierownik Zakładu Farmakologii IMID

do końca 2020roku

Edukacja