Doctor Nap, koszule nocne dla kobiet w ciąży i mam karmiących

Pozytywna Opinia
Instytutu Matki i Dziecka

Opinia nr: Op-5484/2022

Data wydania: 14.11.2022

Producent: PPHU ELAN Elżbieta Deląg - Grodzińska 

Typ produktu: ,

Przedział wiekowy: , ,

Ocena

Ocena dokumentacji: Pozytywna

Ekspercka ocena sensoryczna: Pozytywna

Badanie użytkowe: Pozytywna

Ocena ogólna: Pozytywna

Opis produktu

Koszule do spania i karmienia dedykowane kobietom w ciąży i po porodzie. Są dostosowane do potrzeb tego szczególnego okresu, ale pozwalają nadal czuć się pięknie i kobieco. Starannie przemyślane fasony, z praktycznymi udogodnieniami, są wygodne i funkcjonalne. Wszystkie produkty wykonane są z naturalnych, certyfikowanych surowców (100% bawełny lub bawełny organicznej), z dbałością o detale wykończenia. 

Czytaj więcej

Koszule występują w 3 modelach:

Model zapinany na zatrzaski (napy) na całej długości lub do wysokości odcięcia;
Model zapinany na zatrzaski ze ściągaczem na dole;
Model z suwakami przy dekolcie. 

 

Główne cechy

 • Wygodny krój iswoboda poruszania i możliwość dyskretnego karmienia
 • Praktyczna konstrukcjainapy i zamki pozwalające na swobodne karmienie, kieszenie na podręczne drobiazgi
 • Bezpieczne, ekologiczne surowceibawełna i bawełna organiczna z certyfikowanych upraw
 • Piękne wzornictwo i kolorystykainajmodniejsze wzory i kolory
 • Doskonała jakość wykonaniaiprodukty wykonane z najwyższą starannością

Zakres Opinii

Celem opiniowania w Instytucie Matki i Dziecka jest ocena produktu pod kątem bezpieczeństwa ogólnego, zdrowotnego i rozwojowego użytkowników. Podczas kolejnych etapów opiniowania sprawdzane jest przede wszystkim bezpieczeństwo surowców wchodzących w skład produktu, m.in. poprzez szczegółową analizę składu jakościowego i ilościowego produktu. Weryfikowana jest również poprawność przeznaczenia wiekowego oraz funkcjonalność produktu, czyli praktyczne zastosowanie i stopień realizacji zadeklarowanych przez producenta cech użytkowych produktu, a także poziom satysfakcji użytkowników.  

Oceniający

Zespół ekspercki w składzie:

Barbara Niezgoda

Certyfikowany Doradca Laktacyjny (CDL), Psycholog, Położna w Klinice Położnictwa i Ginekologii, Instytut Matki i Dziecka

Emilia Konka

Lekarz rezydent w Klinice Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii, Instytut Matki i Dziecka

Jagna Szulc-Kamińska

Położna, Ekspertka ds. opiniowania produktów użytkowych w Instytucie Matki i Dziecka

Aleksandra Świeboda

Kierownik Działu Ocen i Rozwoju Współpracy w Instytucie Matki i Dziecka

Użytkownicy

30 osób zarejestrowanych w panelu badawczym Instytutu, przede wszystkim z personelu medycznego, naukowego oraz administracji Instytutu będących rodzicami lub opiekunami niemowląt i dzieci zakwalifikowanych do badania zgodnie z wynikiem oceny receptury i kryteriami badania. 

Szczegóły badania

Etap I - Ocena dokumentacji

Pierwszy etap opiniowania koszul nocnych dla kobiet w ciąży i mam karmiących marki Doctor Nap potwierdził bezpieczeństwo ogólne i zdrowotne produktu dla zadeklarowanej przez producenta grupy użytkowników w oparciu o wymaganą od producenta dokumentację. 

Czytaj więcej

Dokonano szczegółowej analizy produktu i pochodzenia surowców, w tym wyników badań z laboratoriów akredytowanych potwierdzających ich bezpieczeństwo. Zweryfikowano prawdziwość posiadanych przez firmę atestów i świadectw analizy w zakresie deklarowanych cech produktu. Wnikliwie przeanalizowano wszystkie aspekty wpływające na ostateczną jakość i bezpieczeństwo produktu. Ocenie poddano również dokumentację etykiet i instrukcji użytkowania. 

 

Kryteria oceny

 • Zgodność z normą/przepisami
 • Bezpieczeństwo surowcówiw tym ich pochodzenie
 • Bezpieczeństwo procesu produkcji
 • Bezpieczeństwo opakowania
 • Instrukcja użytkowania
 • Ekologiaisurowce, produkcja, opakowanie, recycling
 • Innowacyjność
 • "Produkt Polski"

Etap II - Ekspercka ocena sensoryczna

Przedmiotem eksperckiej oceny sensorycznej były właściwości produktu o charakterze użytkowym i funkcjonalnym wpływające na bezpieczeństwo rozwojowe użytkownika oraz przydatność w codziennym stosowaniu.

Czytaj więcej

Ocena została przeprowadzona na próbkach produktu przez zespół specjalistów dziedzinowych, na podstawie posiadanej przez ekspertów wiedzy i doświadczenia, aktualnych wyników badań naukowych, wytycznych konsultantów dziedzinowych i rekomendacji towarzystw naukowych oraz obowiązujących przepisów prawnych i regulacji przedmiotowych.  

Produkt oceniany w poniższych kategoriach

 • Wygląd zewnętrznyiestetyka, atrakcyjność wizualna produktu, kolorystyka, kształt);   Konstrukcja i wymiary produktu (budowa, sposób zapinana, elementy niebezpieczne, elementy dodatkowe, rozmiary dostosowanie do deklarowanych przez producenta walorów funkcjonalnych i wieku odbiorców oraz ich potrzeb rozwojowych
 • Konstrukcja i wymiary produktu ibudowa, sposób zapinana, elementy niebezpieczne, elementy dodatkowe, rozmiary dostosowanie do deklarowanych przez producenta walorów funkcjonalnych i wieku odbiorców oraz ich potrzeb rozwojowych
 • Jakość wykonaniaistaranność uszycia, wykończenia, jakość
 • Percepcja sensoryczna
 • Bezpieczeństwoiogólne, zdrowotne, rozwojowe
 • Higienaiposób i łatwość utrzymania w czystości
 • Funkcjonalność i komfort użytkowania iprzeznaczenie, przydatność produktu w codziennym użytkowaniu, realizacja funkcji zadeklarowanych przez producenta, kategoria wiekowa, łatwość użytkowania
 • Instrukcja użytkowania izakres, przystępność
 • Opakowanieioznakowanie, surowiec, wykonanie, przyjazność środowisku, recycling
 • Ocena ogólnaiocena ekspercka na tle kategorii rynkowej

Barbara Niezgoda

Certyfikowany Doradca Laktacyjny (CDL), Psycholog, Położna w Klinice Położnictwa i Ginekologii, Instytut Matki i Dziecka

 Koszula nocna Doctor Nap jest wykonana z materiału o dobrym, naturalnym składzie, dzięki któremu skóra oddycha i nie poci się. Koszula została zaprojektowana tak, aby jej konstrukcja była wygodna dla kobiety, nie tylko w ciąży, ale również podczas porodu i w okresie karmienia piersią.  Na uznanie zasługuje również estetyczny wygląd koszuli, upodabniający ją fasonem do sukienki. Dzięki temu kobieta, mimo konieczności skorzystania z koszuli nocnej, w dalszym ciągu może czuć się komfortowo i atrakcyjnie. 

Etap III - Badanie użytkowe

Celem trzeciego etapu opiniowania produktu było potwierdzenie bezpieczeństwa stosowania i ocena deklarowanych przez producenta właściwości produktu w trakcie badań użytkowych.

Czytaj więcej

Produkt do wykorzystania w warunkach domowych otrzymało 30 kobiet w ciąży i karmiących piersią/po porodzie, głównie spośród personelu medycznego, naukowego i administracji Instytutu, zarejestrowanych w panelu badawczym Instytutu, zgodnie z jego przeznaczeniem i kryteriami badania.  Wraz z upływem terminu badania użytkownicy wypełnili elektroniczną ankietę na temat cech produktu, przyznając oceny w skali od 1 do 5 w czterech głównych kategoriach. Badanie ankietowe uzupełniły wywiady pogłębione, rozszerzające opinię o produkcie, przeprowadzone przez eksperta prowadzącego z pięcioma losowo wybranymi użytkownikami. 

Produkt oceniany w poniższych kategoriach

 • Konstrukcja i estetyka ikształt, wzornictwo, wielkość, rozmiar, kolorystyka
 • Jakość i trwałośćistandard wykonania i wykończenia, zużycie w trakcie użytkowania i czyszczenia
 • Bezpieczeństwo użytkowania i higiena
 • Funkcjonalność i komfort użytkowania izastosowanie, przydatność produktu, realizacja funkcji deklarowanych przez producenta, percepcja sensoryczna, przyjazność użytych materiałów, łatwość obsługi, łatwość utrzymania w czystości, przechowywania
 • Opakowanie i instrukcja użytkowaniaiwygląd opakowania m.in. kształt i kolorystyka, sposób opakowania, przystępność instrukcji użytkowania
 • Postawa wobec produktu/marki i poziom satysfakcji z użytkowaniaisubiektywna ocena użytkowników dotycząca polecania produktu i relacji jakości do ceny produktu
 • 100%użytkowniczek uznało produkt za bardzo dobry (70%) i dobry (30%)  
 • 100%użytkowniczek bardzo dobrze ocenia jakość wykonania produktu  
 • 100%użytkowniczek bardzo dobrze ocenia grubość materiału  
 • 97%użytkowniczek bardzo dobrze ocenia materiał i jego przyjazność dla skóry  
 • 93%użytkowniczek uważa produkt za bardzo trwały  
 • 86%użytkowniczek uważa wielkość przestrzeni do karmienia za bardzo dobrą  
 • 95%użytkowniczek bardzo dobrze ocenia wygodę karmienia piersią w produkcie  

Komentarze od testujących

Aneta

Poleciłabym tą koszulę każdej przyszłej mamie z uwagi na wygodę i komfort użytkowania. Ze swojej strony dodam, że mimo dużego już brzuszka koszula jest skrojona w taki sposób, że nie skraca się z przodu, co np. dla mnie jest bardzo istotne. Koszula zachowuje swój kształt i bardzo ładnie się układa.  Co istotne, jest bardzo ładnie zapakowana w małe pudełko a nie w folię - czyli też nie ma zbędnego plastiku.  

Monika

Jestem bardzo zadowolona z tego produktu sprawdził się jeszcze w ciąży, jest praktyczna i ładnie, bardzo wygodna podczas nocnych karmień .

Aneta

Produkt jest bardzo komfortowy, forma sukienki sprawia, że bez względu czy się w niej śpi czy chodzi cały dzień czuje się wygodnie i swobodnie.

Natalia

Najlepiej sprawdza mi się system rozpinania koszuli na całej długości (bardzo łatwo ściągało się go do kąpieli, do badania ginekologicznego itp. kiedy byłam obolała i osłabiona). Super materiał i wykończenie.   

Magda

Koszula jest bardzo wygodna, materiał przyjemny do ciała, fason też bardzo przypadł mi do gustu, a także kieszenie okazały się wygodne i przydatne.  

Diana

Koszula bardzo dobra jakościowo - zarówno materiał, jak i wykonanie. Dodatkowym atutem jest polska produkcja i skład w 100% z bawełny. Suwaki bardzo estetycznie wykonane, ale nie do końca praktyczne. Fason w moim odczuciu trochę za długi. Szkoda, że nie może być suszona w suszarce bębnowej.  

Marta

Koszula bardzo wygodna do karmienia, materiał przyjemny dla skóry. Trafiła również w mój gust jeżeli chodzi o wygląd.  

Klaudia

Produkt spełnia swoje funkcje (można go stosować w ciąży, późniejsze karmienie jest ułatwione dzięki zatrzasków), długość odpowiednia (również przy zastosowaniu koszuli w szpitalu).

Katarzyna

Bardzo przyjemny, zwiewny materiał niedrażniący ciała. Zatrzaski ułatwiające zakładanie i zdejmowanie. Piękny, kobiecy krój.    

Gdzie kupić

doctornap.com