dr n. med. Alicja Zawiślak

Lekarz stomatolog, Specjalista ortodonta, Biolog molekularny, p.o. Kierownika Zakładu Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji, Instytut Matki i Dziecka

Doktor Alicja Zawiślak jest absolwentką trzech uniwersytetów. A mianowicie: Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Ernst-Moritz-Arndt Universität w Greifswaldzie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Podnosząc swoje kwalifikacje, obroniła także pracę doktorską i uzyskała tytuł specjalisty ortodoncji.

W Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie Pani Alicja Zawiślak z pasją dzieli się uzyskanymi kompetencjami zawodowymi, pracując na stanowisku adiunkta, a także pełniąc obowiązki Kierownika Zakładu Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji IMiD. Jest także nauczycielem akademickim w Zakładzie Stomatologii Zintegrowanej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie z przyjemnością bierze czynny udział w wychowaniu kolejnych pokoleń stomatologów.

Zainteresowania naukowe rozwijała podczas półrocznego stażu podoktorskiego w Center for Applied Medical Research na University of Navarre w Pampelunie, a odbywając liczne staże na zagranicznych uniwersytetach zdobywała doświadczenie kliniczne. Można wśród nich znaleźć m.in.: Universita degli Studi di Milano, Universidad San Antonio Catolica de Murcia, Universitat International de Catalunya w Barcelonie i Alexandria University.

Swoją wiedzą, doktor Alicja Zawiślak z zaangażowaniem dzieli się zarówno na sali wykładowej, jak i na międzynarodowych konferencjach m.in.: World Federation of Orthodontists w Londynie, European Cleft Palate Craniofacial Association w Holandii, czy European Orthodontic Society na Cyprze. Zna język angielski, niemiecki i hiszpański.

Doświadczenie

p.o. Kierownika Zakładu Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji

Instytut Matki i Dziecka

Edukacja

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Ernst-Moritz-Arndt Universität w Greifswaldzie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie