dr n. społ. Gabriela Lorens

Neurologopeda, Terapeuta Koncepcji Castillo Moralesa, Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, Instytut Matki i Dziecka

Pani Gabriela Lorens jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, gdzie w 2004 roku, ukończyła kierunek – Pedagogika Specjalna ze specjalnością z zakresu Logopedii. Swoją wiedzę pogłębiała m.in. kończąc studia z zakresu Neurologopedii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.
Przez lata swojej kariery zawodowej, dr. n. społ. Gabriela Lorens zdobywała doświadczenie pracując w takich instytucjach jak Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu, czy Centrum Mowy i Ruchu w Warszawie. Obecnie pełni funkcję Neurologopedy w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Instytutu Matki i Dziecka oraz jest adiunktem w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Wśród zainteresowań naukowych Pani Gabrieli można wymienić zagadnienia związane z wczesną interwencją logopedyczną. Jest również autorką metody wspomagającej terapię logopedyczną ©GORA – Gesty Obrazujące Ruchy Artykulatorów, Wizualnego Kodowania Części Mowy oraz ©Grupowej Stymulacji Funkcji Pokarmowych Cibus Sanus – wspomaganie terapii dziecka z neofobią żywieniową poprzez wielozmysłową zabawę.
Jej udział w licznych kursach, takich jak certyfikowany kurs Neurorozwojowej koncepcji terapeutycznej wg Castillo Moralesa®, czy Diagnoza i terapia neurologopedyczna pacjentów ze znacznymi i głębokimi zaburzeniami funkcji oralnych, potwierdzają jej status eksperta w dziedzinie neurologopedii.
Prywatnie, Pani Gabriela Lorens jest mamą dwójki dzieci, miłośniczką kotów i muzyki. Utrzymuje równowagę między życiem zawodowym a osobistym, czerpiąc radość z pracy zawodowej oraz relaksu w gronie najbliższych.

Doświadczenie

Neurologopeda, Terapeuta Koncepcji Castillo Moralesa, Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie

Edukacja

Studia podyplomowe: Neurologopedia

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Studia magisterskie: Pedagogika specjalna, specjalność: Logopedia

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie