Szczoteczka soniczna bezpieczna nawet dla niemowląt

Zaczniemy od oczywistości: zdecydowanie nie każda szczoteczka (a już szczególnie elektryczna czy soniczna) jest bezpieczna dla niemowląt i małych dzieci. Tą od SEYSSO przebadaliśmy i uważamy, że jest godna polecenia. Dlaczego?

Drgania soniczne = większe bezpieczeństwo

Szczoteczka Baby Penguin marki SEYSSO jest wyposażona w delikatne dla dzieci drgania soniczne zamiast standardowych ruchów sonicznych –  co sprawia, że jest łagodna nawet dla wrażliwych dziąseł niemowląt i małych dzieci.

Ta delikatność w połączeniu z faktem, że szczoteczka soniczna zwykle jest skuteczniejsza w czyszczeniu od manualnej sprawia, że jest to produkt, który nasi eksperci polecają do czyszczenia zębów i masażu dziąseł dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia!

Wykonanie bez ryzyka zadławienia

Szczoteczka dopasowana jest dokładnie do dzieci w tym przedziale wiekowym – z uwzględnieniem ich potrzeb rozwojowych. Nie posiada małych lub ostrych elementów, które mogłyby stanowić ryzyko, a jednocześnie jest wyposażona w kilka funkcjonalności, które spodobały się naszym ekspertom: od podświetlanej końcówki, aż po rękojeść wygodnie wykończoną antypoślizgowym silikonem.

Opinia eksperta

Zdjęcie Aleksandra Świeboda
Aleksandra Świeboda
Kierownik Działu Ocen i Rozwoju Współpracy w Instytucie Matki i Dziecka

Wykonanie bez zastrzeżeń. Zastosowano korzystne dla wygody użytkowania połączenie rękojeści z nieślizgającym się silikonem. Wszystko dopasowane dokładnie. Szczoteczka jest wykonana z materiałów bezpiecznych dla zdrowia dziecka. Nie posiada ostrych lub niebezpiecznych elementów, które mogłyby stanowić ryzyko. Zarówno uchwyt jak i główka są dobrze zaprojektowane. Produkt dopasowany do wieku odbiorców, z uwzględnieniem ich potrzeb rozwojowych. Podświetlana końcówka ułatwia obserwację zębów podczas mycia i według mnie to hit, który warto zastosować też w szczoteczkach dla dorosłych. Drgania wydają się delikatne i nie są specjalnie przenoszone na rękę. Produkt niezbędny w codziennej higienie. Pozwala wcześnie wprowadzać dobre nawyki do rutyny dziecka.

Jakie funkcjonalności szczoteczki szczególnie docenili nasi eksperci?

Łagodne drgania soniczne
Delikatne dla wrażliwych dziąseł niemowląt i małych dzieci

Bezpieczne i solidne wykonanie
Bez ryzyka kontaktu z małymi lub ostrymi elementami

Podświetlana końcówka
Pozwalająca rodzicom łatwo ocenić jakość mycia

Wygoda użytkowania
Dzięki silikonowej rękojeści

Rozwój manualny
Konieczność wykonywania tradycyjnych ruchów podczas mycia rozwija i pomaga budować dobre nawyki

Wymienne końcówki
Pozwalają zachować higienę i łatwo dopasować szczoteczkę do wieku i potrzeb dziecka

Masaż i stymulacja dziąseł
Produkt przeznaczony już dla niemowląt, przed pojawieniem się zębów mlecznych

82% użytkowników uznało produkt za lepszy od dotychczas stosowanych szczoteczek*

*Skąd pochodzą te dane? Z naszych badań użytkowych, w których produkt testowany jest w warunkach domowych. W tym przypadku analizie poddano 36 rodziców dzieci w wieku od 2 miesięcy do 3 lat (18 dziewczynek, 17 chłopców).

Co jeszcze doceniła grupa badanych?

Wysokie noty w naszych badaniach użytkowych otrzymał również kształt produktu (100% użytkowników oceniło go jako dobry lub bardzo dobry), podświetlenie główki szczoteczki (89%) czy trwałość i jakość wykonania (97%). Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronie naszego badania.

Poznaj zdanie innych rodziców

Na stronie badania opublikowaliśmy również recenzje, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji o zakupie. Oto jedno z nich:

Magdalena, mama Heleny (3,4 lat)
“Dobrze nam się korzystało ze szczoteczki. Wbudowany timer to praktyczne rozwiązanie – sygnalizuje minimalny czas mycia. My praktykowaliśmy w ten sposób – pierwsza minuta córka szczotkuje, druga minuta rodzic. Antypoślizgowa rączka to również przydatne rozwiązanie, szczególnie dla małych dziecięcych rączek.”

Ok, a ile kosztuje taka szczoteczka?

Zajrzyj do sklepu i zobacz aktualną ofertę dystrybutora: