Rowerek biegowy trójkołowy - ePozytywna Opinia

Rowerek biegowy trójkołowy

Rowerek biegowy to zabawka, która świetnie sprawdzi się do nauki jazdy. Rowerek biegowy trójkołowy, czyli model z 3 kółkami skierowany jest do młodszych użytkowników i może być używany przez dzieci już od 18. miesiąca życia ze względu na stabilną konstrukcję. Jaki rowerek biegowy trójkołowy wybrać i dlaczego warto? 

Nauka poprzez zabawę 

Ruch to zdrowie! Dobrze dobrany do wieku i wzrostu dziecka rowerek biegowy to zabawka, która przygotuje malucha na przygodę z “dorosłym” rowerem. Rowerek biegowy trójkołowy to stabilniejszy wariant rowerka biegowego dwukołowego, który:

  • pomoże w nauce utrzymania równowagi,
  • zadba o koordynację ruchową,
  • wzmacnia mięśnie nóg,
  • wpływa na pozytywny rozwój dziecka.

Aby zabawa poprzez ruch była bezpieczna, warto zadbać o to, by wybrany prezent dla malucha był komfortowy w użytkowaniu – zapewnią to odpowiednie materiały oraz dopasowanie pod względem wielkości.

Rowerek biegowy 3-kołowy – jak wybrać odpowiedni?

Duża liczba dostępnych na rynku modeli sprawia, że wybór zabawki może być naprawdę ciężki. Wybierając rowerek biegowy trójkołowy nie kierujcie się jednak jego kolorem czy ciekawym wzorem. Zwróćcie uwagę na:

  • wielkość – zbyt duży model będzie niewygodny dla dziecka, dlatego dobrze, by maluch był obecny przy zakupie – powinien on móc postawić swobodnie stopę na podłożu (jeśli siodełko jest regulowane, przy najniższej jego pozycji);
  • wagę – zbyt ciężki rowerek trójkołowy uniemożliwi dziecku swobodne manewrowanie pojazdem, nie powinien być cięższy niż 1/3 wagi dziecka;
  • koła – na rynku dostępne są koła piankowe lub pompowane. Te pierwsze są tańsze i lżejsze, drugie z kolei mają lepszą przyczepność i amortyzację.
  • materiał – metalowe (bardziej ekonomiczne), aluminiowe (lekkie i odporne na rdzę), drewniane (lekkie, ekologiczne, odporne na zniszczenie)
  • dodatkowe wyposażenie – blokada skrętu, podstawka na nogi, hamulec ręczny

Zastanawiasz się co wybrać – rowerek biegowy czy trójkołowy? Poszukaj modelu 2w1! Zwróć uwagę na to, by był dopasowany wielkością do Twojego dziecka.

Uwaga! Nie kupuj rowerka trójkołowego “na wyrost”. Lepiej postaw na modele, które rosną razem z dzieckiem i posiadają możliwość regulacji wysokości siedziska lub modyfikacji w model dwukołowy.

 

Rowerek dla dziecka to świetna forma aktywności – zapewnia nie tylko stabilność i jest świetnym wstępem do nauki jazdy na zwykłym rowerze, ale także daje mnóstwo frajdy! Pamiętajcie tylko, by dziecko zawsze miało kask na głowie!

 

Autor: Zespół epozytywnaopinia.pl

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty