Lot samolotem z dzieckiem – o czym musisz wiedzieć?

Przed Wami pierwszy rodzinny lot po narodzinach dziecka? Dziecko w samolocie to niemałe wyzwanie organizacyjne! Dowiedz się, co można zabrać do samolotu dla dziecka, jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie i na co zwrócić uwagę przy planowaniu lotu z maluchem.

Uwaga: dziecko w samolocie!

Pakowanie dziecka na dalszą podróż  to często niemałe wyzwanie logistyczne. Bo jak upchnąć pieluchy, akcesoria pielęgnacyjne, torbę leków, ulubione zabawki i tonę bodziaków w jednej walizce? Zadanie komplikuje się dodatkowo, jeśli podróż obejmuje  lot samolotem. Dowiedz się, co zabrać ze sobą w bagażu podręcznym, by przygotować się na każdą sytuację i zadbać o potrzeby dziecka w samolocie.

Pieluszki

Pieluszki i artykuły pielęgnacyjne to element niezbędny w podróży z niemowlakiem. Krem, chusteczki nawilżane, pieluszki i podkład najlepiej spakować w jedną kosmetyczkę, siatkę czy worek strunowy, tak by w razie potrzeby mieć je pod ręką. Pamiętaj, że czasem loty bywają opóźnione, dlatego na podróż samolotem z niemowlakiem zabierz 2-3 pieluszki więcej niż zużywa normalnie. Resztę możesz bez obaw spakować do bagażu rejestrowanego.

Dodatkowe ubranko

Niezależnie od tego, czy planujesz lot z niemowlakiem czy starszym dzieckiem, pamiętaj, że dziecko w samolocie może się ubrudzić, dlatego warto przygotować dla niego dodatkowe ubranko. Aby w razie sytuacji awaryjnej nie szukać bluzki czy body, najlepiej zapakować wszystko w jeden woreczek wtedy przebieranie będzie szybkie i bezstresowe, zarówno dla rodzica, jak i dziecka.

Jedzenie

Głodne dziecko w samolocie może głośno manifestować swoje niezadowolenie, dlatego pamiętaj zabraniu jedzenia! O niemowlętom karmionym naturalnie wystarczy obecność mamy, to o tych starszych lub karmionych mlekiem modyfikowanym trzeba pomyśleć zawczasu. Przygotuj przekąski, tak aby mogło zjeść to, co zwykle.

Zabawki

Planując podróż z maluchem zabierz mu zabawki ulubioną książeczkę czy maskotkę. Dla starszych sprawdzą się kolorowanki, a także nowe zabawki, które dziecko jeszcze nie zna. Dzięki temu dłużej zainteresuje się zabawą nimi podczas długiego lotu samolotem. Zrezygnuj z głośnych zabawek interaktywnych.

 

Autor: Zespół epozytywnaopinia.pl

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty