Kojec czy łóżeczko turystyczne - co wybrać? - ePozytywna Opinia

Kojec czy łóżeczko turystyczne – co wybrać?

Maluch zaczyna pełzać lub raczkować i nie możesz spuścić go z oka? Rodzice często zastanawiają się, co kupić: kojec czy łóżeczko turystyczne? Oba meble wydzielą dziecku przestrzeń, z której może bezpiecznie korzystać, ich przeznaczenie jest jednak zupełnie inne – kojec nie powinien być stosowany zamiast łóżeczka, łóżeczko z kolei nie powinno zastępować kojca. 

Kojec a łóżeczko turystyczne – różnica

Odgrodzenie dziecka od zagrożeń, czyhających na malucha w domu to sposób na zapewnienie mu bezpieczeństwa, kiedy rodzic nie może poświęcić mu swojej uwagi całkowicie – podczas robienia prania, gotowania, czy rozmowy przez telefon. Na rynku dostępne są produkty, które mają ułatwić to zadanie, zapewniając dziecku bezpieczeństwo. Wielu rodziców zastanawia się: kojec czy łóżeczko turystyczne? Oba meble są mobilne, raczej lekkie i łatwe w obsłudze. Czy można wykorzystywać je zamiennie? Zdecydowanie nie – główna różnica pomiędzy tymi akcesoriami wynika z ich przeznaczenia – łóżeczko służy do spania, kojec zaś do zabawy

Kojec – miejsce zabaw

Może posiadać drewniane szczebelki, lub – w najbardziej popularnej wersji – siatkę. Kojec jest przestronny i zapewnia dziecku swobodę ruchu podczas zabawy. Wyposażony jest w materac, który gwarantuje komfort podczas aktywności – podskakiwania, siadania, zabawy. Miękkie uchwyty wspierają naukę wstawania. Mobilny kojec możesz postawić w pokoju, kuchni, ogrodzie – wszędzie tam, gdzie chcesz mieć dziecko na oku.

Łóżeczko turystyczne – dobry sen poza domem

Łóżeczko turystyczne to mebel służący do spania poza domem. Świetnie sprawdzi się przy częstych wyjazdach z dzieckiem – zagwarantuje mu zdrowy sen i poczucie bezpieczeństwa. Łóżeczko tego typu nie jest tak przestronne jak kojec, nie nadaje się więc do dłuższej zabawy. 

Łóżeczko turystyczne czy kojec?

Kojec i łóżeczko turystyczne to meble o innym przeznaczeniu, nie należy więc stosować ich wymiennie. Posiadają inne parametry, m.in. różną miękkość materaca, poziom stabilności, szerokość. Kojec dla dziecka to dobre rozwiązanie, gdy chcesz wydzielić dziecku przestrzeń do zabawy w domu lub ogrodzie, zaś łóżeczko turystyczne doskonale sprawdzi się podczas nocowania poza domem – zapewni maluchowi komfortowy sen i zminimalizuje liczbę nowych bodźców, gwarantując tym samym poczucie bezpieczeństwa.

Autor: Zespół epozytywnaopinia.pl

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty