Jakie łóżko dla 3-latka? Dorosłe czy ze szczebelkami?

Twoje dziecko niedługo skończy 3 lata i zastanawiasz się, w jakim łóżku powinno spać dorosłym, czy ze szczebelkami? Przeczytaj i dowiedz się, jakie łóżko dla 3-latka będzie najlepsze.

Jakie łóżko dla 3-latka?

Jakie powinno być łóżko dla 3-latka? Przede wszystkim dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Zwykle między drugim a trzecim rokiem życia maluchy zmieniają łóżeczko dziecięce na bardziej dorosłe, ale nie jest to regułą. Ważne, by dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie  jeśli na zmianę miejsca do spania reaguje krzykiem i płaczem, dajmy mu trochę czasu i nie róbmy tego na siłę.

Jeśli nie chcemy zmieniać mebla do spania, bo dziecko jest wyjątkowo ruchliwe i obawiamy się, że w nocy może spaść z łóżka, dobrym rozwiązaniem może być wyjęcie z dziecięcego łóżeczka szczebelków by maluch mógł sam decydować o tym, czy chce przebywać  w łóżeczku, czy z niego wyjść. Nowy mebel w postaci dorosłego łóżka warto wprowadzać powoli i oswajać z nim dziecko, np. czytając na nim książki na dobranoc, czy wykorzystując go do drzemek w trakcie dnia. To ważne szczególnie, gdy dziecko jest zestresowane zmianami.

Jak wybrać łóżko dla 3-latka?

Łóżko dla 3-latka powinno być przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Jeśli maluch wciąż bardzo się wierci i obawiasz się, że spadnie z dorosłego łóżka podczas snu, możesz zaopatrzyć się w  boczne zabezpieczenie, montowane na ramie łóżka lub na wszelki wypadek położyć dodatkowy materac przy łóżku.

Wybierając łóżko, dla 3-letniej dziewczynki, czy też 3-letniego chłopca, elementy dekoracyjne postaw na drugim miejscu. Choć łóżko z baldachimem lub w kształcie wielkiego auta wygląda atrakcyjnie, to najważniejsze jest, by posiadało stabilną konstrukcję oraz wygodny materac, odpowiedni dla kręgosłupa w okresie intensywnego wzrostu i wykonany z bezpiecznych surowców. Łóżko dla 3-latka powinno spełniać wymogi normy PN-EN 716-1:2017-07. Na rynku dostępne są łóżka pojedyncze, np. z materacem o wymiarach 80×160 lub 90×180 cm. Zapoznaj się z ofertą sklepów i zdecyduj, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego 3-latka.

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty