Jak nauczyć niemowlę pływać? - ePozytywna Opinia

Jak nauczyć niemowlę pływać?

Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko pływać i od kiedy najlepiej zacząć? Czy nauka pływania prowadzona na własną rękę jest lepsza niż zajęcia w grupie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Nauka pływania dla niemowląt wspiera rozwój

Nauka pływania dla dzieci to aktywność, którą można planować począwszy od 4-6 miesiąca życia malucha. W tym okresie nabywa on większą odporność na bakterie występujące na basenie, potrafi już utrzymać głowę, a jednocześnie wciąż ma odruch wstrzymywania powietrza i zamykania buzi pod wodą. Pływanie niemowląt stymuluje ich rozwój, wzmacnia układ mięśniowy i kostny, a wspólna zabawa w wodzie  umacnia więź dziecka z rodzicem. O wyborze najlepszego terminu na pierwsze wspólne wyjścia na basen pisaliśmy tutaj.

Szkoła pływania dla niemowląt czy na własną rękę?

Nauka pływania dla niemowląt to zajęcia, które coraz częściej pojawiają się w ofercie pływalni w wielu miastach. Pływanie z niemowlakiem nie jest tak proste, jak może się wydawać, dlatego lepiej skorzystać z zajęć organizowanych przez szkoły pływania dla niemowląt. Zatrudniają one instruktorów i fizjoterapeutów, którzy wiedzą, jak wprowadzać poszczególne aktywności, by dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo. Zajęcia grupowe to dobry początek pomogą oswoić się z nową sytuacją zarówno maluchowi, jak i rodzicom. Gdy dziecko polubi pływanie i pluskanie, a my będziemy czuć się pewnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się z maluszkiem na basen nie tylko na zorganizowane zajęcia, ale również indywidualnie.

Jak wybrać szkołę pływania dla niemowląt?

Zanim zdecydujesz się na wykupienie lekcji w szkole pływania, dobrze jest zorientować się, jak wygląda przestrzeń pływalni, na której zajęcia będą się odbywać. Czy do nauki pływania z niemowlętami wydzielony jest osobny basen z odpowiednią temperaturą wody? Czy zejście do wody jest wygodne i umożliwia rodzicowi z dzieckiem na rękach delikatne zanurzenie? Czy przebieralnie dostosowane są do przewijania niemowląt? Ta wiedza pozwoli Ci wybrać odpowiednie miejsce do nauki pływania dla niemowląt ważne jest, żeby zarówno rodzic, jak i dziecko, czuli się komfortowo w wodzie i poza nią.

Autor: Zespół ePozytywnaOpinia.pl

Oceń ten wpis!

Rekomendowane produkty